Ar šiluma sklinda ir didelėse patalpose?
Taip, sklinda. Infraraudonųjų spindulių šiluma sklinda labai dideliais atstumais. Jos sklidimui nereikia ventiliatoriaus – infraraudonųjų spindulių šiluma įšildo medžiagas, t.y. sienas, grindis ir patalpoje esančius daiktus.
Kodėl infraraudonųjų spindulių šiluma yra veiksmingesnė, nei ventiliatorinių šildytuvų skleidžiama šiluma?
Infraraudonųjų spindulių šiluma įšildo medžiagas. Ventiliatorinis šildytuvas šildo orą. Atidarius patalpos langą, pro jį išeina sušildytas oras ir yra pakeičiamas šaltu oru. Infraraudonaisiais spinduliais įšildytos medžiagos įgeria šilumą ir pasikeitus orui patalpose toliau jas šildo. Ventiliatorinį šildytuvą reikia iš naujo įjungti, todėl yra suvartojama daugiau energijos. Todėl mūsų siūlomos krosnelės yra kur kas veiksmingesnis ir taupesnis šilumos šaltinis laikinoms patalpoms šildyti.
Kaip gali būti, kad sudegęs dyzelinis kuras neišskiria kvapo?
Jeigu kuras sudega beveik iki galo, jis nepalieka kvapo ir žalingų likučių. Anglies monoksidas susidaro dėl nepilno degimo. Per daugiau nei 20 metų „Weltem“ darbo procesas yra nušlifuotas iki tobulumo.
Kodėl pradėjus ar baigus dirbti įrengimui yra jaučiamas lengvas kvapas?
Krosnelei pradėjus ar baigus dirbti, iš išmetamojo vamzdžio gali išsiskirti šiek tiek kuro kvapo, nes darbo proceso pradžioje arba gale degiklis nesugeba iki galo sudeginti kuro. Susidarę kvapai nėra pavojingi; naudojant biokurą juos galima sumažinti.
Ar tikrai iš krosnelės nėra išskiriamos nuodingos išmetamosios dujos?
„Weltem“ krosnelių išmetamųjų dujų emisija yra ištirta Suomijos Kymenlaakso taikomųjų mokslų universiteto (KYAMK) energijos-technologijos laboratorijoje.
Kodėl mano krosnelė sunaudoja daugiau degalų nei nurodo gamintojas?
Krosnelių „Weltem WHO-095“ ir „WHO-135“ modeliai suvartoja 0,9–1,24 litrų kuro per valandą. Kuro sąnaudos priklauso nuo norimos pasiekti temperatūros, patalpų stogo ir sienų izoliacijos, langų ir durų skaičiaus, jų atidarymo ir uždarymo dažnumo, ar patalpoje yra šaltų daiktų ir t.t. Darbo proceso pradžioje krosnelė suvartoja daugiau kuro, nes patalpoje esančios medžiagos yra šaltos. Kai jos įšyla, kuro sąnaudos žymiai sumažėja.
Ar infraraudonųjų spindulių krosnelę galima prijungti prie automobilio cigarečių uždegiklio lizdo?
Galima. Būtinas ne mažiau nei 150 W inverteris. Todėl krosnelę galima prijungti prie priekabų ir priekabinių namelių cigarečių uždegiklio lizdo.
Naudoju krosnelę jau kelias dienas. Langų stiklai pradėjo rasoti – ar tikrai dėl krosnelės susidaro tiek daug oro drėgmės?
Infraraudonųjų spindulių krosnelė neišskiria tiek drėgmės, kad ji kondensuotusi ant lango. Jeigu anksčiau buvo naudojamas ventiliatorinis šildytuvas, o po to pradėta pirmą kartą naudoti infraraudonųjų spindulių krosnelė, ant langų gali susidaryti kondensatas, nes infraraudonieji spinduliai pradeda šildyti patalpoje esančias medžiagas ir džiovinti jose esančią drėgmę, kuri kondensuojasi ant langų stiklų. Susidarius kondensatui, rekomenduojame krosnelės temperatūrą pakelti iki ne mažiau nei 20 °C, kad išgaruotų patalpoje susidariusi drėgmė.
Kokius reikia atlikti paruošiamuosius darbus pradedant naudoti krosnelę?
Norint pradėti naudoti infraraudonųjų spindulių krosnelę nereikia atlikti jokių paruošiamųjų darbų. Į kuro talpą įpilkite kuro; pirmą kartą rekomenduojama krosnelę įjungti lauke arba gerai vėdinamoje patalpoje. Nauja krosnelė gali išskirti gamybinių likučių kvapą, pavyzdžiui, kaitimo metu susidariusį miltelinių dažų kvapą ir pan.